CAT 304CCR 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
cat 304ccr 400mm bolt on pad bo135-400 cat 304ccr 400mm bolt on pad bo135-400 cat 304ccr 400mm bolt on pad bo135-400 cat 304ccr 400mm bolt on pad bo135-400 cat 304ccr 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-cat-304ccr
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Introducing the CAT 304CCR 400mm Bolt On Pad BO135-400
Experience Versatility and Durability with Our Product
Our CAT 304CCR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is not just your average rubber pad. Its unique design and composition make it suitable for a wide range of applications, including dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and even turf. This versatility allows you to get the most out of your equipment, no matter the job at hand.
Choose Quality, Choose CAT
Investing in our CAT 304CCR 400mm Bolt On Pad BO135-400 means investing in quality. Our product is designed and tested to meet the highest standards, ensuring reliability and longevity. With our rubber pads, you can rest assured that your undercarriage parts, such as rollers, sprockets, and idlers, will have an extended service life, ultimately saving you money in the long run.
Experience the difference our CAT 304CCR 400mm Bolt On Pad BO135-400 can make for your equipment today. Upgrade to the best rubber pads on the market and see the unique values they bring to your work.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.