GEHL 753Z 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
gehl 753z 400mm bolt on pad bo135-400 gehl 753z 400mm bolt on pad bo135-400 gehl 753z 400mm bolt on pad bo135-400 gehl 753z 400mm bolt on pad bo135-400 gehl 753z 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-gehl-753z
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Our GEHL 753Z 400mm Bolt On Pad BO135-400 is the perfect solution for extreme duty applications. Made with a hardened, forged steel core and an advanced rubber compound, these pads are built to last and provide superior durability. They are specifically designed to protect surfaces such as asphalt and concrete, reduce noise, increase traction, and extend the service life of undercarriage parts such as rollers, sprockets, and idlers.
With our heavy duty design, you can trust that these pads will withstand even the toughest conditions. They are built to last and will save you time and money on repairs and replacements. Upgrade your equipment with our GEHL 753Z 400mm Bolt On Pad BO135-400 and experience the difference in quality and performance.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.