KOMATSU PC50FR-2 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
komatsu pc50fr-2 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50fr-2 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50fr-2 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50fr-2 400mm bolt on pad bo135-400 komatsu pc50fr-2 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-komatsu-pc50fr-2
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The KOMATSU PC50FR-2 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a heavy duty rubber pad designed for extreme durability. With a hardened, forged steel core, these rubber pads are built to last and protect surfaces such as asphalt and concrete. Not only do they provide protection, but they also reduce noise and increase traction, making them a valuable addition to any construction site.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.