TAKEUCHI TB153FR 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
takeuchi tb153fr 400mm bolt on pad bo135-400 takeuchi tb153fr 400mm bolt on pad bo135-400 takeuchi tb153fr 400mm bolt on pad bo135-400 takeuchi tb153fr 400mm bolt on pad bo135-400 takeuchi tb153fr 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-takeuchi-tb153fr
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The TAKEUCHI TB153FR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a top-of-the-line product designed to provide unparalleled protection and durability. Made with a hardened, forged steel core, these rubber pads are built to withstand extreme conditions and last for years to come.
Perfect for a variety of applications, including dirt, hard surface, mud, rip rap, and turf, the TAKEUCHI TB153FR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a versatile and reliable choice for any job. With its superior durability and heavy-duty construction, this product is sure to exceed your expectations and provide unparalleled value for your money.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.