YANMAR B50-2 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
yanmar b50-2 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b50-2 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b50-2 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b50-2 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b50-2 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-yanmar-b50-2
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The YANMAR B50-2 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a high-quality undercarriage solution for heavy-duty construction equipment. These rubber pads are made with an extreme duty rubber compound and a hardened, forged steel core, providing superior durability and protection for surfaces such as asphalt and concrete. Not only do these pads protect surfaces, they also reduce noise, increase traction, and extend the service life of undercarriage parts like rollers, sprockets, and idlers.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.