YANMAR B6 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
yanmar b6 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b6 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b6 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b6 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar b6 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-yanmar-b6
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Introducing the YANMAR B6 400mm Bolt On Pad BO135-400
Experience the ultimate in heavy duty rubber compound rubber pads with the YANMAR B6 400mm Bolt On Pad BO135-400. Designed with a hardened, forged steel core, these pads are built to withstand extreme conditions and provide superior durability. Not only do they protect surfaces like asphalt and concrete, but they also reduce noise, increase traction, and extend the service life of undercarriage parts such as rollers, sprockets, and idlers.
Unmatched Versatility: Perfect for use on dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and even turf, the YANMAR B6 400mm Bolt On Pad BO135-400 is the perfect solution for all your heavy duty needs.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.