YANMAR VIO350 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
yanmar vio350 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio350 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio350 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio350 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio350 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-yanmar-vio350
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The YANMAR VIO350 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a top-of-the-line product that offers extreme durability and superior performance. Made with a hardened, forged steel core, these rubber pads are designed to withstand even the toughest working conditions. They are specifically engineered to protect surfaces such as asphalt and concrete, reducing noise and increasing traction for smoother operation. Not only do these pads extend the service life of undercarriage parts such as rollers, sprockets, and idlers, but they also provide added benefits such as increased comfort for the operator and a more efficient work process.
Applications: Perfect for use on dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and turf, the YANMAR VIO350 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a versatile choice for a variety of job sites.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.