YANMAR VIO50-1 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
yanmar vio50-1 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-1 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-1 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-1 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-1 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-yanmar-vio50-1
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The YANMAR VIO50-1 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a high-quality product that offers superior performance and durability. Made with an extremely durable hardened, forged steel core, these rubber pads are designed to protect surfaces such as asphalt and concrete. They also provide noise reduction, increased traction, and extended service life for undercarriage parts like rollers, sprockets, and idlers.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.