YANMAR VIO50-PR 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
yanmar vio50-pr 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-pr 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-pr 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-pr 400mm bolt on pad bo135-400 yanmar vio50-pr 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-yanmar-vio50-pr
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The YANMAR VIO50-PR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a top-of-the-line product that boasts unmatched quality and performance. These extreme duty rubber pads are specifically designed with a hardened, forged steel core to provide superior durability and longevity.
With a wide range of applications including dirt, hard surfaces, mud, rip rap, and turf, the YANMAR VIO50-PR 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a versatile and essential tool for any heavy duty job. Its heavy duty durability ensures that it can withstand even the toughest working conditions, making it a reliable and long-lasting investment for any business.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.