BOBCAT E45 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
bobcat e45 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat e45 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat e45 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat e45 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat e45 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-bobcat-e45
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Introducing the BOBCAT E45 400mm Bolt On Pad BO135-400
Experience the ultimate level of toughness and reliability with our BOBCAT E45 400mm Bolt On Pad BO135-400. Made with a sturdy, heat-treated steel core and coated with an extreme duty rubber compound, these rubber pads are built to withstand even the toughest job sites.
Built to Last: Our BOBCAT E45 400mm Bolt On Pad BO135-400 is designed to withstand heavy duty use, ensuring that your equipment can handle any task with ease.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.