BOBCAT X337 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
bobcat x337 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x337 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x337 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x337 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x337 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-bobcat-x337
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The BOBCAT X337 400mm Bolt On Pad BO135-400 is a top-of-the-line product designed for extreme duty use. Made with a hardened, forged steel core, these rubber pads are built to last and provide superior durability. These pads are specifically designed to protect surfaces such as asphalt and concrete, reducing noise and increasing traction. Not only that, but they also extend the service life of important undercarriage parts like rollers, sprockets, and idlers.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.