BOBCAT X435 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
bobcat x435 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x435 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x435 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x435 400mm bolt on pad bo135-400 bobcat x435 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-bobcat-x435
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
The BOBCAT X435 400mm Bolt On Pad BO135-400 is the ultimate solution for protecting surfaces and extending the life of undercarriage parts. Made with an advanced, hardened, forged steel core, these rubber pads are extremely durable and built to withstand the toughest conditions.
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.