HITACHI UE50 400mm Bolt On Pad BO135-400
DEAL
hitachi ue50 400mm bolt on pad bo135-400 hitachi ue50 400mm bolt on pad bo135-400 hitachi ue50 400mm bolt on pad bo135-400 hitachi ue50 400mm bolt on pad bo135-400 hitachi ue50 400mm bolt on pad bo135-400
Product ID:
BO135-400-hitachi-ue50
Availability:
limited quantity available
-10%Sale ends May 15, 2026
Questions?Call 866-315-3134 - Se Hable Espanol
Consumer financing
DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10% DISCOUNT FOR THIS PRODUCT IS 10%
DETAILS
Introducing the HITACHI UE50 400mm Bolt On Pad BO135-400 - the ultimate solution for all your heavy duty track protection needs!
Unmatched Versatility: The HITACHI UE50 400mm Bolt On Pad BO135-400 can handle any terrain, from dirt and hard surfaces to mud and rip rap. No matter the conditions, these pads will provide superior protection and performance.
Upgrade your equipment today and see the difference that the HITACHI UE50 400mm Bolt On Pad BO135-400 can make. Order now and experience the unique benefits of our top-of-the-line track protection solution!
6 Way Log Splitter - Best Investment
Using the Severe Duty Cutter with a Cat 289D Low Flow and this thing is a beast. We used it to cut down and mulch up trees from 4" to 6" in diameter. This was for lot clearing to building future multi-family housing. It knocked everything down and chewed it up. Very happy with the performance of this unit.